Сльоза моя Канівко!

Дата: 26.01.2017 10:13

Фото без опису24 січня 1944 року, фашистські загарбники спалили до тла село Канівка. Було знищено 132 будинки, усі колгоспні та господарські приміщення. 80 жителів села Канівка було розстріляно, 54 жителя - вивезено на каторжні роботи до Німеччини.
Сімдесят три роки минуло з того жахливого дня, але ця дата навіки закарбувалася в серцях жителів села. Кожного року вони збираються біля обеліска жертвам спаленого села, щоб запалити свічку пам'яті та низько схилити голови перед односельчанами, які невинно віддали своє життя.
Разом з односельчанами на цьому заході прийняли участь перший заступник міського голови Олександр Васильченко, керуючий відділом «Агрокомпанії - 2004» села Поляни Ярослав Снітинський, староста села Ганна Басистюк, отець Олександр. Своїми спогадами поділився колишній голова села Поляни Йосип Зволінський, який в своєму виступі нагадав односельчанам про цю трагедію.
Пам'ять людська не забуде навік, мук закатованих, попелу крик...